Vi stöder dig i ditt dagliga arbete och med nya utmaningar.

Kontakt

Aura Tools GmbH
Raiffeisenstraße 8
35236 Breidenbach
Germany
Telefon +49 6465 911 194 0
E-Mail kontakt@aura-tools.de

Kontakta våra tekniker och säljare med tillit. Med vår tekniska kunskap och många års praktisk erfarenhet hjälper vi dig gärna. Ta reda på mer om våra support-, utvecklings- och konsulttjänster för verktyg, frässtrategier, maskiner och CAM-programmering.
Team
Geschäftsführung
Vertriebsinnendienst
Vertriebsaußendienst
Trainingscenter
ToolCenter
IT
Medien
Entwicklung
Qualität

Wolfgang
Autschbach

Wolfgang Autschbach

E-Mail:w.autschbach@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 900
Avdelning:Geschäftsführung
Funktion:Geschäftsführer Aura Vertrieb GmbH
Visitkort:Download

Maik
Brado

Maik Brado

E-Mail:m.brado@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 100
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Kaufmännischer Leiter
Visitkort:Download

Björn
Brado

Björn Brado

E-Mail:b.brado@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 101
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Auftragsbearbeitung
Visitkort:Download

Stephan
Arnold

Stephan Arnold

E-Mail:s.arnold@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 901
Mobil:+49 151 12733838
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Henrik
Marsch

Henrik Marsch

E-Mail:h.marsch@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 206
Mobil:+4915156023329
Avdelning:Trainingscenter
Funktion:Leiter Trainingscenter
Visitkort:Download

Jörg
van der Pütten

Jörg van der Pütten

E-Mail:j.vanderpuetten@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 912
Mobil:+49 151 18237921
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

André
Kiedrowski

André Kiedrowski

E-Mail:a.kiedrowski@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 906
Mobil:+49 151 18237922
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Patrick
Balla

Patrick Balla

E-Mail:p.balla@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 200
Mobil:+49 151 17644387
Avdelning:Trainingscenter
Funktion:Anwendungstechniker, Technischer Support
Visitkort:Download

Viktor
Bese

Viktor Bese

E-Mail:v.bese@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 301
Avdelning:Trainingscenter
Funktion:Assistenz
Visitkort:Download

Christiane
Kalb

Christiane Kalb

E-Mail:c.kalb@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 105
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Auftragsbearbeitung, Mahnwesen, Buchhaltung
Visitkort:Download

Stephan
Ibing

Stephan Ibing

E-Mail:s.ibing@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 503
Avdelning:ToolCenter
Funktion:QS, Logistik, Nachschleifservice
Visitkort:Download

Markus
Künkler

Markus Künkler

E-Mail:m.kuenkler@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 400
Avdelning:Geschäftsführung
Funktion:Geschäftsführer Aura Tools GmbH
Visitkort:Download

Benjamin
Jung

Benjamin Jung

E-Mail:b.jung@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 504
Avdelning:ToolCenter
Funktion:QS, Logistik
Visitkort:Download

Christiane
Ibing

Christiane Ibing

E-Mail:c.ibing@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 502
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Logistik
Visitkort:Download

Rüdiger
Jonas

Rüdiger Jonas

E-Mail:r.jonas@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 905
Mobil:+49 175 7822365
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Bartosz
Dyl

Bartosz Dyl

E-Mail:b.dyl@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 500
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Leiter ToolCenter
Visitkort:Download

Björn
Sommer

Björn Sommer

E-Mail:b.sommer@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 109
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Reklamationswesen, Sonderwerkzeuge
Visitkort:Download

Dieter
Schneider

Dieter Schneider

E-Mail:d.schneider@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+49 151 42415033
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Daniel
Löwen

Daniel Löwen

E-Mail:d.loewen@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 401
Avdelning:IT
Funktion:Administrator
Visitkort:Download

Krzysztof
Kośla

Krzysztof Kośla

E-Mail:k.kosla@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 907
Mobil:+48 666 011225
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb Polen
Visitkort:Download

Adriana
Moya Rivera

Adriana Moya Rivera

E-Mail:a.moya-rivera@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 505
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Catering, Logistik
Visitkort:Download

Manuel
Will

Manuel Will

E-Mail:m.will@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 507
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Logistik
Visitkort:Download

Markus
Ritschel

Markus Ritschel

E-Mail:m.ritschel@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 506
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Export, Logistik
Visitkort:Download

Sebastian
Krestel

Sebastian Krestel

E-Mail:s.krestel@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 202
Avdelning:Trainingscenter
Funktion:Anwendungstechniker, Dualer Student
Visitkort:Download

Sven
Roth

Sven Roth

E-Mail:s.roth@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 908
Mobil:+46 708 82 89 47
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb Schweden
Visitkort:Download

Xenia
Paschvoss

Xenia Paschvoss

E-Mail:x.paschvoss@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 108
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Auftragsbearbeitung
Visitkort:Download

Viktor
Siegert

Viktor Siegert

E-Mail:v.siegert@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 910
Mobil:+49 175 7018237
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Konsignationslager, eBox®
Visitkort:Download

Niclas
Georg

Niclas Georg

E-Mail:n.georg@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 300
Avdelning:Entwicklung
Funktion:Ingenieur
Visitkort:Download

Pantaleone
Elia

Pantaleone Elia

E-Mail:p.elia@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 102
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Gruppenleiter
Visitkort:Download

Jan Lukas
Groos

Jan Lukas Groos

E-Mail:jl.groos@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 104
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Auftragsbearbeitung
Visitkort:Download

Samo
Kac

Samo Kac

E-Mail:s.kac@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb Slowenien
Visitkort:Download

Christian
Paesler

Christian Paesler

E-Mail:c.paesler@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 600
Avdelning:Qualität
Funktion:Qualitätsmanagement
Visitkort:Download

Kornelia
Krestel

Kornelia Krestel

E-Mail:k.krestel@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 106
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Auftragsbearbeitung, Duale Studentin
Visitkort:Download

Adem
Usta

Adem Usta

E-Mail:a.usta@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 911
Mobil:+49 151-18237923
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Reinhard
Bischoff

Reinhard Bischoff

E-Mail:r.bischoff@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 902
Mobil:+49 160 25 01 92 7
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Andreas
Arnold

Andreas Arnold

E-Mail:a.arnold@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 121
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Disposition, Sonderwerkzeuge
Visitkort:Download

Nils
Autschbach

Nils Autschbach

E-Mail:n.autschbach@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:Entwicklung
Funktion:Anwendungstechniker
Visitkort:Download

Tobias
Fleschhut

Tobias Fleschhut

E-Mail:t.fleschhut@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+49 151 53165222
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Aneta
Kośla

Aneta Kośla

E-Mail:a.kosla@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+48 572 324 602
Avdelning:Vertriebsinnendienst
Funktion:Vertrieb Polen
Visitkort:Download

Bartosz
Siennicki

Bartosz Siennicki

E-Mail:b.siennicki@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+48 514 412 908
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb Polen
Visitkort:Download

David
Bläsius

David Bläsius

E-Mail:d.blaesius@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 701
Avdelning:Medien
Funktion:Digitale Medien, Konzept
Visitkort:Download

Christian
Marquis

Christian Marquis

E-Mail:c.marquis@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+49 160 78 25 126
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Gavin
Li

Gavin Li

E-Mail:gli@yaorui-aura.com
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb China
Visitkort:Download

Svenja Melina
Stahl

Svenja Melina Stahl

E-Mail:s.stahl@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:ToolCenter
Funktion:Logistik
Visitkort:Download

Bastian
Ibing

Bastian Ibing

E-Mail:b.ibing@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:Trainingscenter
Funktion:Anwendungstechniker
Visitkort:Download

Ulli
Gfrerer

Ulli Gfrerer

E-Mail:u.gfrerer@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+49 175 727 241 6
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Dennis
Wieloch

Dennis Wieloch

E-Mail:d.wieloch@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Mobil:+49 175 11 00 313
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb
Visitkort:Download

Silas
Rosenkranz

Silas Rosenkranz

E-Mail:s.rosenkranz@aura-tools.de
Telefon:+49 64 65 91 11 94 - 0
Avdelning:IT
Funktion:Softwareentwicklung
Visitkort:Download

Kamil
Surdej

Kamil Surdej

E-Mail:k.surdej@aura-tools.de
Telefon:+49 6465 911 194 0
Mobil:+48 797 475 973
Avdelning:Vertriebsaußendienst
Funktion:Vertrieb Polen
Visitkort:Download